Zootropia
3.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 3.0 /10 (1)
8.3 IMDB Puanı 29 Görüntülenme

Zootropia

Son dönemlerin en eğlenceli animasyon filmlerinden biri olarak karşımıza çıkan Zootropia, ülkemizde 10 Haziran 2016 tarihinde vizyona girdi.

Zootropia

Son dönemlerin en eğlenceli animasyon filmlerinden biri olarak karşımıza çıkan Zootropia, ülkemizde 10 Haziran 2016 tarihinde vizyona girdi. İlginç konusuyla, sıradan animasyon filmlerine bir alternatif olan bu filmin yönetmeni, Bolt ve Karmakarışık filmleri ile animasyon severlerin dikkatini çekmeyi başarmış Byron Howard. Komedi unsurunun oldukça güzel bir şekilde işlendiği bu yapımda Cem Yılmazı da aktör olarak görüyoruz.

zootropia

Zootropia Konusu

Zoortopia filminin konusu, izleyeni büyüleyecek ve bir animasyon filminden beklentiyi tam anlamıyla karşılayacak kadar güzel. Şimdiye kadar yapılmış animasyon filmleri arasında, en güzel ve en insani mesajları vermeyi başarmış bu filmde, tıpkı insanların çağımızdaki dünyası kadar modern ve teknoloji ile donatılmış bir hayvan dünyası ele alınıyor.

Tüm memeli hayvanların, teknoloji içinde yüzdüğü, günlük yaşamın monotonluğundan yakındığı, insanların sorunlarının tümüne sahip olduğu ve ayrımcılıktan şikayet ettiği bu dünyada, iki zıt kutup olarak avcı hayvanlar ve avlanan hayvanlar yer alıyor.

Tavşan Judy ve Polislik Macerası

Zootropia evrim geçirmeden önceki dönemlerde, diğer hayvanları avlayarak yaşamlarını devam ettirenhayvanlar, yeni düzende nüfusunyaklaşık %10’unu temsil ediyor. Modern Zootropoliste artık avlanma gibi ilkel bir uygulama kalmamış olsa da avcılar, geçmişte av durumunda olan hayvanları güçsüzlükleri ve yavaşlıkları nedeniyle eziyor.

Burada özgüvenli ve hayallerine inanan ana kahramanımız Tavşan Judy ortaya çıkıyor. Polisliği unutmasını söyleyenlere inat, azimle çalışarak Zootropia’nın ilk tavşan polisi olmayı başarmış Judy, başarısına sevinemeden, bir bizonun ayrımcılığına maruz kalarak bir ehliyet memuru olarak atanıyor.

Filmde eğlenceli ve güldüren sahnelerle donatılmış bir tutam dedektifçilik bulunduğunu da söyleyebilmek mümkün. Kaliteli görseller, zekice espriler ve anlamlı konusu ile iyi bir aile filmi olmaya aday Zootropolis ülkemizde de oldukça beğenildi.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Resimler

  "Zootropia" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  Online Film Keyfi