Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması
5.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.0 /10 (1)
7.9 IMDB Puanı 28 Görüntülenme

Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması

Ork ırkının bir kez daha, ama bu sefer farklı bir konseptle karşımıza çıktığı bu filmde, etkileyici kahramanlık ve savaş sahneleri mevcut.

Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması

Genç yönetmen Duncan Jones tarafından, World of Warcraft oyunundan sinemaya uyarlanan Warcraft özellikle fantastik kurgu severlerin heyecanla izleyebileceği filmlerden bir tanesi. Ork ırkının bir kez daha, ama bu sefer farklı bir konseptle karşımıza çıktığı bu filmde, etkileyici kahramanlık ve savaş sahneleri mevcut.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit gibi serilerin bitmesine üzülmüş olanların, özlemlerini uzun süredir cüceler, elfler ve orklar gibi orta dünya ırklarının bulunduğu savaş oyunları ile gidermeye çalıştığı bu dönemde, Warcraft filmi gibi bir yapımın ortaya çıkması fantastik kurgu severler için oldukça sevindirici oldu.

FilmdeWarcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması isminden de anlaşılacağı üzere, iki ırkı birbirinden ayıran kapıların artık sonuna dek açıldığını görüyoruz. Ancak yabancı eleştirilerin durumuna bakılacak olursa film yurtdışında beklentileri karşılamamış gibi görünüyor.

warcraft-iki-dunyanin-ilk-karsilasmasi

Warcraft Filminin Konusu

Warcraft filminin konusu oldukça basit ve sade. Ülkeleri yıkılmış ve toprakları yok olmuş ırkların, farklı bir ırkın yaşamış olduğu krallığın dağın eteklerine yerleşmesi ile olaylar gelişiyor. Hayatta kalan ork savaşçılar, geriye kalanlar ile yeni koloniler kurmaya çalışırken, Azeroth krallığı da yavaş yavaş kendilerini tehdit altında hissetmeye başlıyor.

Azeroth krallığının orklara ilk yaklaşımı daha barışçıl olsa da iki ırk arasında kaçınılmaz bir savaş olacağı kesinleşiyor. Kapının ardındaki ork ordusu ile kapının diğer yanındaki Azeroth ordusunun, birbirine kan ve yıkım getireceği, her iki ordunun da yok olacağı açıkça ortadayken her iki taraftan iki kahramanın çekişmesi başlıyor.

2016’ın En başarılı Fantastik Kurgu Filmi

Filmin görsellerinin oldukça kaliteli olduğunu, filmin ne bir fazla ne de bir eksik olduğunu söyleyebilmek mümkün. Beğenilen serilerde olduğu gibi, izleyiciyi içine çekmeyi başaran bir olay örgüsü, başarılı görseller, duygusal savaş sahneleri ve fantastik dünyanın tüm parçalarını başarılı bir şekilde ele almış bu film bu yılın en beğenilen fantastik kurgu filmleriarasında yerini aldı.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Resimler
  • Online Film Keyfi