Sihirbazlar Çetesi 2
7.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 7.0 /10 (3)
7.4 IMDB Puanı 47 Görüntülenme

Sihirbazlar Çetesi 2

(2013)

Yönetmen:

Jon M. Chu

Oyuncular:

Morgan Freeman , Mark Ruffalo , Jesse Eisenberg , Woody Harrelson , Dave Franco , Isla Fisher , Mélanie Laurent , Michael Caine , Michael Kelly , Common , David Warshofsky
İlk filmi ile büyük beğeni toplayan özgün ve ilgi çeken kurgusu ile birlikte kaliteli oyuncu kadrosu ile izleyiciyi kendine çekmeyi başarmış Now You See Me, temel olarak bir süper kahraman filmi gibi de ele alınabilir.

Sihirbazlar Çetesi 2

İlk filmi ile büyük beğeni toplayan özgün ve ilgi çeken kurgusu ile birlikte kaliteli oyuncu kadrosu ile izleyiciyi kendine çekmeyi başarmış Now You See Me, temel olarak bir süper kahraman filmi gibi de ele alınabilir. Bildiğimiz süper kahramanlardan farklı olarak, bu yapım dünyanın en hünerli sihirbazlarını bir araya getirerek muhteşem bir sihirbaz çetesi ortaya çıkartıyor.

İngilizce çevirisi ile pek alakası olmamasına rağmen filmin Türkçe ismi işte tam de bu yüzden Sihirbazlar Çetesi. İlk film oldukça başarılı olsa da devam filminin olay yaratacak kadar iyi olmadığını söyleyen eleştiriler mevcut.  Bu başarısızlığın yönetmen değişikliği ile yakından alakalı olduğu düşünülüyor.

Sihirbazlar Çetesi 2

Four Horsemen Maceraları

Four Horsemen isimli çetenin başından geçen olayları konu alan filmde, klasik olarak çetenin oldukça karizmatik bir lideri var. Çoğu zaman yaptıkları ile halkın gözünde kötü adam durumuna düşen çete üyelerinin Now You See Me 2 filminde de gösterişten kaçınmadıklarını görüyoruz.

Özellikle sihir ve günümüz dünyasının gerçekliğinin bolca çatıştığı bu yapımda, çeteye karşı FBI bile işin içine giriyor. Bu filmde çete üyelerinin kötü adam olmadıklarını kanıtlama çabası da söz konusu. Filmin muhteşem fon müziği ile birlikte her sahnesinin nefes kesici olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Eğlenceli Bir Sihir Filmi

Özellikle seyirciye keşfetmek üzere bırakılmış minik ipuçları, ilgiyi diri tutmak adına oldukça akıllıca. Ancak filmin bu yoğun temposu özellikle sihir sever bir birey değilseniz size abartılı ve sıkıcı gelebilir.

Ancak genel anlamda, Sihirbazlar çetesi 2 filminin izleyiciyi eğlendirmeye yönelik klasik Hollywood yapımlarından biri olduğunu söyleyebilmek mümkün. Daniel Radcliffe’i bir kez daha sihir yaparken görmek isteyenlerin de ilgi izleyebileceği bu yapımdan sonra üçüncü bir filmin geleceğinin de ipuçları veriliyor.

 

 

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Resimler

  "Sihirbazlar Çetesi 2" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  Online Film Keyfi