Deadpool 2016
3.5
Sizin Oyunuz:
Oylama: 3.5 /10 (2)
7.7 IMDB Puanı 33 Görüntülenme

Deadpool 2016

Fantastik- bilim kurgunun beklenen yapımlarından biri olan Deadpool, olağanüstü bir yapım olarak sinema seveler ile buluştu.

Deadpool 2016

Fantastik- bilim kurgunun beklenen yapımlarından biri olan Deadpool, olağanüstü bir yapım olarak sinema seveler ile buluştu.  Özellikle ana kahramanın geçmişini iyi bilenler tarafından büyük bir merak ve beklenti ile izlenen filmin konusu ana kahramanın Deadpool’e dönüşümü ile ilgili.

Wade Wilson olarak bilinen ve dünyanın en iyi suikastçısı olan, geçmişi karanlık ana karakterin kanser olduğunu öğrenmesi ile birlikte olaylar gelişmeye başlar.

Deadpool Konusu

Wade Wilson, geçmiş yaşantısının izlerinden kurtulmaya çalışırken kendisini olayların içine çekilmiş olarak bulur. Sağlığına yeniden kavuşmak için yaptığı araştırmalar sırasında weapon- x isimli bir cihaz ile tanışır.

Bu cihaz Wilson’un sağlığına kavuşmak için önemli fırsattır.   Başrolünde Ryan Raynolds’un bulunduğu bu eşsiz yapım hakkında söylenebilecek çok şey olmasına rağmen, yapımın çizgi romanını takip edenlerin filmin olay örgüsünden daha fazla şey anlayabileceğini söyleyebilmek mümkün.

Filmin içinde bir tutam da aşk bulunuyor. Ryan Reynolds ile aşk kurgusu içinde yer alan Morena Baccarin, uyumlu bir çift olarak karşımıza çıkıyorlar. Özellikle ikili arasındaki atışmalar filmin sert çizgisini bir nebze de olsa yumuşatıyor. Deadpool filminin en iyi çizgi roman uyarlamalarından birini söyleyebilmek mümkün.

Deadpool 2016

Deadpool Yaş Sınırı

Çizgi romanı takip edenlerin de bileceği gibi Deadpool, yetişkinler için daha uygun, cüretkar, sert ve zaman zaman +18 sahnelere rastlayabilmek te mümkün. Ancak espri kalitesi ve yapmış olduğu göndermeler bakımından pek çok komedi filminden daha iyi olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Bu eşsiz Marvel yapımının, diğer benzeri süper kahraman ve bilim kurgu filmlerinden farklı olarak şiddet ve cinsellik konusunda sınırları biraz daha zorlamış ve daha özgür bir yapım olduğu da söylenebilir.

Dolayısıyla klasik süper kahraman filmlerinden sıkılmış olanlar için Deadpool 2016 filmi özgün bir yapım olarak düşünülebilir.

 

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Resimler

  "Deadpool 2016" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  Online Film Keyfi